Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matrix-1

4. 6. 2007
Thomas Anderson ( Keanu Reeves ) je normální mladý muž, který se snaží přežít v tom dnešním každodenním shonu moderního velkoměsta. A má asi zřejmě všechny předpoklady aby se mu to povedlo ( dobré přátele, slušnou práci v počítačové společnosti ) dá se říci, že žije dvojí život. Jeden jako normální pracující člověk Thomas Anderson a druhý po počítačové síti jako Neo. Jednoho večera se na obrazovce u počítače zobrazí že má následovat bílého králíka. Neo se vydá na disco. Tam uvidí dívku, která má na rameni vytetovaného bílého králíka " Trinity" Je štíhlá a má krátké vlasy, ale to je jedno.
Thomas (Neo) je v práci, když v tom opět zazvoní telefon. Ozve se opět ten mužský hlas a mi se dozvíme, že to je Morpheus. Řekne mu, aby se schoval nebo utekl, protože jdou po něm muži v černém obleku ( haha Men in black). Bohužel jim neuteče, protože se bojí výšek. Chytnou ho a odvedou k výslechu. Tady se dozvíme, že Thomas je ve světě počítačů hacker Neo, který spáchal snad všechny počítačové zločiny a přivedou ho kvůli pomoci.
Morpheus bývá považován za nejnebezpečnějšího muže na zemi. Agenti nabídnou Neovi, že vše o něm zruší, když jim pomůže. Neo odmítne a nějakým způsobem (jako donucovací prostředek ) mu zaroste pusa, do pupíku mu zaleze nějaký tvor a Neo se probudí, myslí si že to byl jen sen. Zvoní telefon Neo ho zvedne a tam nikdo jiný než Morpheus. Domluví si schůzku. Donutí ho sundat tričko a podivným přístrojem z něj vyndají štěnici ( tvor co do něj vlezl ). Neo si uvědomý, že to nebyl jen sen. Vejde do místnosti kde na něj čeká Morpheus. Tady se mu pokusí vysvětlit co to je Matrix. Morpheus mu dá vybrat buď si vybere normální svět nebo říši divů. Ano, vybere si říši divů. Sáhne do zrcadla a začne zamrzat, je plešatý a v hrnci plným slizu. Jsou do něj zapojený nějaký roury a hadice. Ty z něj vytáhnou, zůstanou v něm díry, spadne do vody, z té ho vytáhnou hnusným bagrem a tím ho přivítají v novém světě. Pak leží na lehátku prošpikovanej víc než maso na rožni, chvilku na to mu jehličky vyndají dorostou mu vlasy z pod kůže na ruce si vytáhne nějaký kabel. Přijde za nim Morpheus a řekne mu, že se píše asi rok 2199 a jsou na jeho lodi. Poté si sedne do nějakýho křesla a tak mu ukážou co je svět Matrix a co je skutečný svět ( docela hnus ). Mezi partou do které se Neo dostal je jak jinak, než zrádce, který pomáhá agentům. Je to asi takhle, jsou dvě civilizace a jedna se snaží zničit tu druhou. Neo všechny zachrání. Černý kabát, černý triko, černý kalhoty, černý brýle a v ruce kulomet.